Ahojte Pridávam svoj článok so skúsenosťami pri požičiavaní auta na Tenerife u spoločnosti CICAR, povedal by som, že jednoduchšie to už asi fakt nejde http://www.travelicious.cz/auto-pozicov ... e-ostrovy/ Mimochodom pre vášnivých vodičov pripájam video z cesty do dediny Masca a toto je len slabý odvar toho aké cesty sa ešte dajú na Tenerife nájisť  .

Půjčení auta - Tenerife / Kanárske ostrovy - CICAR

Založil ve fóru Půjčení auta

Souhlas s Mandarinkou. Jediná možnost, jak ušetřit na dopravě, mě napadá půjčení auta na pouze část pobytu a na úvod či závěr být převážně na jednom místě s občasným využitím busů veřejné dopravy včetně cesty z nebo na letiště. Sám jsem tam loni v srpnu byl bez auta a dalo se to zvládnout i při cestování po ostrově kromě centrální části (tam bus nejezdil), ale pokud bych si při mém nákupu letenky 2 týdny předem mohl zarezervovat auto za 30 eur na den, asi bych si ho půjčil.

1 Citovat

Okamžitě rezervuj letenky,auto i ubytování protože Tenerife je a bude plný turistů.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Souhlas s Mandarinkou. Jediná možnost, jak ušetřit na dopravě, mě napadá půjčení auta na pouze část pobytu a na úvod či závěr být převážně na jednom místě s občasným využitím busů veřejné dopravy včetně cesty z nebo na letiště. Sám jsem tam loni v srpnu byl bez auta a dalo se to zvládnout i při cestování po ostrově kromě centrální části (tam bus nejezdil), ale pokud bych si při mém nákupu letenky 2 týdny předem mohl zarezervovat auto za 30 eur na den, asi bych si ho půjčil.

A kolko ťa vyšla spiatocna letenka na srpen? Odkial si letel a priamy let ? Koľko tyzdnov/mesiacov vopred si kupoval? :) vďaka

0 Citovat

Livingston07 napsal(a):

Okamžitě rezervuj letenky,auto i ubytování protože Tenerife je a bude plný turistů.

Myslíš, že už sa nedostanem pri letenke nižšie cca okolo 150-170€ na koniec srpna ?
Letisko mi je jedno či z Viedne, Budapešte alebo Katovic. Najskôr som pozeral s prestupmi ale keď som si zrátal, že pri každom keď chcem jednu batožinu 10kg na 2 osoby tak sa to pri prestupoch o dost viac naráta a hlavne poslednu dobu si všade všímam, že dosť Ryanair apod. presúvaju časy alebo dokonca dni leteniek a potom to nemusí sedieť s prestupom tak preto radšej hladam priamy spoj :) 

0 Citovat

Vem auto od Plus Car na ty tvoje terminy maji Pandu za 280€ vc. pojisteni, zruseni zdarma, neni jenom Cicar. Plati se az tam. Mas 55€ v kapse. Letenky tezko rict, podle me se na top sezonu kupuje daleko driv, ja jsem ted kupovala pred 2 tydny na Vanoce/Silvestr Fuerteventuru za 40€/zpatecni z Berlina. A to je 3/4 roku dopredu🤷. 

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Vem auto od Plus Car na ty tvoje terminy maji Pandu za 280€ vc. pojisteni, zruseni zdarma, neni jenom Cicar. Plati se az tam. Mas 55€ v kapse. Letenky tezko rict, podle me se na top sezonu kupuje daleko driv, ja jsem ted kupovala pred 2 tydny na Vanoce/Silvestr Fuerteventuru za 40€/zpatecni z Berlina. A to je 3/4 roku dopredu🤷. 

To ma veru nenapadlo kupovať skôr, pred mesiacom som videl s 1 prestupom za 130€ ale nenapadlo ma že to pojde skoro o 100ku hore behom mesiaca. Keďže aj som bol zvyknuty pred 2020 kupovať ryanair apod. letenky 2-3 mesiace pred odjazdom a ceny boli v pohodicke. Teraz 2 roky som nikde nelietal tak som nečakal, že sa to tak rýchlo zmení aj keď mám 4 mesiace čas.

0 Citovat

2 týdny předem s Wizzair z Vídně za pár desítek eur + zavazadlo (měl jsem stan na treky), ale to byl Covid a zrovna vlna ve Španělsku. Zpět jsem letěl s easyJet z La Palmy do Berlína (opet přímý let) po návštěvě La Gomery a La Palmy.

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Vem auto od Plus Car na ty tvoje terminy maji Pandu za 280€ vc. pojisteni, zruseni zdarma, neni jenom Cicar. Plati se az tam. Mas 55€ v kapse. 

Moc na Plus Car na google recenziach nečítam dobre chváli ;) máš s nimi osobnu skusenost? Poistenie full bez spoluučasti? A strhavaju nejaku sumu z karty ako zalohu alebo podobne? 

0 Citovat

Ano, meli jsme od nich auto, naprosta pohoda….  “Klice nechte v aute a postavte ho v garazich tam, kde stalo😂, natankujte plnou nadrz, jak byla.”  Pojisteni full bez spoluucasti, placeni i debetkou nebo v hotovosti, nic nestrhavaji z karty. Maji to i na strankach psane, cena je konecna. Pri rezervaci pres web se nic neplati, az pri predani auta. Ted mam u nich rezervaci na tu Fue, bo jsou nejlevnejsi (zatim) pres vanoce.

0 Citovat

jen jestli ses díval na katowice, tak dle mně je dost přidaná hodnota to, že neplatíš dálnici, máš levné parkování a je to kousek.. (jasně-jak pro koho..:)), navíc všude se teď mluví o tom, jak každý chce cestovat atd.. myslím, že letenky do takových destinací budou jen stoupat... skoro si tím jsem jistý.. madeira z Katowic už je klidně kolem 12 tisíc přes prázdniny..!! takže buď chceš letět jen na Tenerife a v tom případě bych neváhal, nebo budeš doufat v levnější letenky a když nebudou, tak máš záložní destinaci a prostě počkáš...

0 Citovat

Daniel _1 napsal(a):

jen jestli ses díval na katowice, tak dle mně je dost přidaná hodnota to, že neplatíš dálnici, máš levné parkování a je to kousek.. (jasně-jak pro koho..:)), navíc všude se teď mluví o tom, jak každý chce cestovat atd.. myslím, že letenky do takových destinací budou jen stoupat... skoro si tím jsem jistý.. madeira z Katowic už je klidně kolem 12 tisíc přes prázdniny..!! takže buď chceš letět jen na Tenerife a v tom případě bych neváhal, nebo budeš doufat v levnější letenky a když nebudou, tak máš záložní destinaci a prostě počkáš...

Som zo Žiliny (SR) tak pozeral som spoj vlak (leoexpress)/bus(flix) tak by ma mal vyjsť dokopy cca 9€ ked kupim v 3 mesačnom predstihu. Takže to je uplne v pohode. Uvažoval som aj autom, ale nechať ho tam kdesi na 12 dní asi nebude uplne lacné, teda neviem vôbec ako sa tam pohybujú ceny... :) 

Práveže náhradnú destináciu nemám lebo som chcel dovolenku more/hory, príroda + lacnejšie požičanie auta. Išiel by som aj v polke septembra (kde sa da usetrit min.150€) len problem je, že covid pass o prekonaní mám len do 4.9. a po ďalšie riskovať potom naspäť na antigen či nahodou mi neukaze pozitivny sa už potom cenovo vobec neoplati ked tam budem musiet zostat minimalne tyzden na vyse :D + bohvie čo zas za opatrenia prídu v septembri ked už bude po lete.

0 Citovat

Nízkonákladovky obvykle neznají nic jako prázdné či plné letadlo. Lety se plní kdykoliv, kamkoliv zhruba stejně rychle. Podle poptávky se liší cena. Tj. dva měsíce předem řádově 30 % prodaných letenek, měsíc předem 50-60 % prodaných letenek. Na prázdniny / Vánoce / Velikonoce je samozřejmě tak velká poptávka, že ta třetina letadla je vyprodaná už třeba 4 měsíce předem. Takže ta cena nikdy neklesne na nízkou úroveň, protože od začátku je let "přeprodaný" a cena se tak drží vysoko, klidně až absurdně vysoko. Tím, že jde o dovolenkovou destinaci, a poprvé po dvou letech se dá konečně volně létat, se s nízkonákladovkou nepůjde dostat na rozumnou cenu, bohužel. Na jihozápad bývá celkem výhodná Lufthansa, ale přeci jen to je dlouhý let, takže pod 200 euro těžko... 

0 Citovat

@R2D2_Lukas - teď jsem zrovna bookoval auto u Cicar na květen, o něce většího fiátka než 500, na 10 dní 205 EUR. O trochu levněji vychází stejně spolehlivá půjčovna Autoreisen, ještě zvažuju, jestli to nepřebookuju. Do PlusCar bych asi nešel, loni jsem tam na ně slyšel pár stížností, takže za těch pár ušetřených eur nám to nestojí...

0 Citovat

ze Žiliny jsi tam za chvíli - parkování 12 dní na P2 u letiště za 90 zlotých.. to je 20 euro, za tu pohodu to stojí určitě.. nezapomeň, že to je sice letiště "Katowice", ale je to vesnice vedle Katowic, teď tam už sice staví koleje až k letišti, ale být tebou, tak auto vyhrává...

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

@R2D2_Lukas - teď jsem zrovna bookoval auto u Cicar na květen, o něce většího fiátka než 500, na 10 dní 205 EUR. O trochu levněji vychází stejně spolehlivá půjčovna Autoreisen, ještě zvažuju, jestli to nepřebookuju. Do PlusCar bych asi nešel, loni jsem tam na ně slyšel pár stížností, takže za těch pár ušetřených eur nám to nestojí...

Ono mesiace jul a august maju 100€ prirážku čo pozeram (hlavna sezona) lebo ano ked som pozeral mesiace pred tym alebo potom sú o cca 100€ lacnejsie no ;) Autoreisen som pozeral a vychadza na ten termin este drahsie ako Cicar. Bookol som si u Cicar aj PlusCar a uvidim ešte časom ako čo a rozhodnem sa potom :) budem prípadne sledovať či nahodou nejaku akciu cenovu nebudu mať v mojom termine :D 

0 Citovat

Daniel _1 napsal(a):

ze Žiliny jsi tam za chvíli - parkování 12 dní na P2 u letiště za 90 zlotých.. to je 20 euro, za tu pohodu to stojí určitě.. nezapomeň, že to je sice letiště "Katowice", ale je to vesnice vedle Katowic, teď tam už sice staví koleje až k letišti, ale být tebou, tak auto vyhrává...

Hm, iba 20€ ? To nie je veru také hrozné. Práveže som ešte z Katowic neletel Wizz Airom, takže vobec nemam šajnu kde to tam je ;) nejaky tip čo by som vopred mal vedieť? :D 

A máš prosím ťa nejaký odkaz na to parkovisko pri letisku kde sa to bookuje? :) diky

0 Citovat

https://www.katowice-airport.com...iste/cenik, ta P2 je hodně velké parkoviště cca 5 minut pěšky k terminálu, parkuji tam vždycky a nikdy žádný problém, dá se platit kartou, od hranic z ČR je neplacená dálnice až skoro k letišti, dost má i 3 pruhy a i při větším špičce se po ní jede parádně (kromě pár "zvlnění" asfaltu), navíc je v Polsku na dálnici 140 km/h, z Ostravy až na letiště je to klidně jen kolem 1 hodiny autem...letiště má dva terminály a je celkem malé.. žádné velké chození po letišti, za chvíli jsi u gatu.. kdyby to tak lítalo z ostravského Mošnova, tak by to bylo úplně parádní..:)

1 Citovat

Mandre napsal(a):

 

Ono mesiace jul a august maju 100€ prirážku čo pozeram (hlavna sezona) lebo ano ked som pozeral mesiace pred tym alebo potom sú o cca 100€ lacnejsie no ;) Autoreisen som pozeral a vychadza na ten termin este drahsie ako Cicar. Bookol som si u Cicar aj PlusCar a uvidim ešte časom ako čo a rozhodnem sa potom :) budem prípadne sledovať či nahodou nejaku akciu cenovu nebudu mať v mojom termine :D 

[/citace]

Treba pres ty vanoce mam na tyden vyssi cenu cca o 60€, nez pred tim a potom. Je to Top sezona, tak to natahnou uz v zakladu a dopredu. Autoreisen jsme meli 2x, taky ok, jenom trosku starsi auta.

[/citace]

0 Citovat

Pokud netrvas na Tenerife, tak let s Ryanem z Bratislavy na Lanzarote. Koncem léta tam jsou letenky zhruba od 120e.

 

Opravdu nevím, co má kdo problém na Pluscaru (teď aktuálně jezdíme jejich autem na GC) Měl jsem od nich auto možná už 12x a nikdy žádný problém, jen jednou (vánoce!) delší čekání. Cena, co vidis, je konečná, bez zálohy, s plným pojištěním. Jen u Porsche Boxter si teda vzali depozit asi 300eur 😂 A cena za ty roky v drtivé většině nejlepší (resp. nikdy jsme při včasné rezervaci na lepší nenarazil).

 

A mají ještě jednu výhodu. Teď, kdy se přesouvají lety jen to fikne, tak do Pluscaru stačí napsat email a za původní cenu ti rezervaci upraví. Takhle jsme to museli udělat i jen 2dny před výpůjčkou, kdy aktuální ceny byly 3-4x vyšší, a stále jsme měli ten lowcost. U Cicaru mne to při změně přes net navedlo na zrušení rezervace a pak jsem musel dělat novou, která byla naštěstí jen o cca. 4e na den dražší. V případě výše uvedeném by to bylo tak 40 ...

 

Parkování Katowice - i mraky soukromých hlídaných parkovišť, kde pár prvních dní sice stojí třeba 50 zl. dohromady, ale pak je každý den za směšných 5 zl. Využívám dvě parkoviště přímo proti terminálu (300m přes parkoviště) a za 8 dní to bývá tusim 70 zl. Jedno je Pod skrzydlami, druhé hned přes cestu naproti.

 

0 Citovat

Souhlas s PlusCar, je to také moje první volba. Ale zase Mikuláše bych z nich nedělal, rezervaci posunou o den max, více dnů už je klasicky storno a nová. Moje aktuální zkušenost o týden a to jsem tam i volal.

0 Citovat

Tak to si měl asi smůlu. Mě to posunuli obratem (mailem) na GC o 3 týdny loni v listopadu.

0 Citovat

@Tesna: zajednal som si aj v PlusCare rezervaciu na ten termín a vychádza to o 50€ lacnejšie ako Cicar ;) vďaka za rady. A máš nejaké odkazy na tie hlídané parkoviska kde sa to da zarezervovat? :) 

0 Citovat

Plus Car je fajn, ale oproti Cicaru maji obcas uz fakt sileny popelnice. Posledni dobou tedy vzdy radeji bookuju Cicar kdyz je to za plus minus podobnou cenu. 

0 Citovat

Tesna napsal(a):

Pokud netrvas na Tenerife, tak let s Ryanem z Bratislavy na Lanzarote. Koncem léta tam jsou letenky zhruba od 120e.



Práveže trvám na Tenerife lebo je rozmanitejšie podľa mňa, aj čo čítam :) 

0 Citovat

díval jsem se na ty parkoviště a +- vychází všechny stejně, ta P2 je ale o cca 100 metrů dále, jde rezervovat online a je to myslím i o něco levnější...odkazy na ty dvě další získáš normálně v google mapách..:)

0